قوانین و شرایط استفاده

قوانین

در جهت حفظ حریم شخصی و افزایش امنیت کاربران، مجموعه‌ی وان ایکس چنج در صدد اجرای قوانینی برآمده است. بخشی از این قوانین مربوط به کاربران و بخشی برعهده‌ی وان ایکس چنج است. قوانین و مقررات صرافی وان ایکس چنج به شرح زیر است

 

قوانین عمومی:

وان ایکس چنج در راستای افزایش ضریب امنیت حساب‌ها و معاملات، تکمیل فرایند احراز هویت را برای تمامی کاربرانی که قصد ایجاد حساب کاربری، خرید و فروش و واریز و برداشت ارز دیجیتال را دارند، الزامی در نظر گرفته است.

تمامی فعالیت‌ھای سایت وان ایکس چنج در چارچوب قوانین جمھوری اسلامی ایران است و استفاده از خدمات وان ایکس چنج، اعم از ثبت نام، خرید و فروش رمز ارز و غیره، بر مبنای مطالعه‌ی دقیق و پذیرش قوانین آن است. لذا کاربر اذعان می‌دارد منبع و مقصد کلیه‌ی ارزھای دیجیتال در تراکنش‌ھای خود، کاملا قانونی و مطابق با قوانین بین المللی و مقررات جمھوری اسلامی ایران هستند.

كاربران وان ایکس چنج متعھد می‌شوند که با بازار ارزھای دیجیتال آشنا ھستند و با وجود ریسک‌ھای مربوط به سرمایه‌گذاری در این حوزه، با علم و آگاھی کامل اقدام به سرمایه‌گذاری می‌نمایند و سود و ضرر ناشی از ھرگونه فعالیت كاربر در صرافی وان ایکس چنج بر عھده وی است.

 

احراز هویت:

به‌ منظور انجام مراحل احراز هویت در وان ایکس چنج، اطلاعاتی از قبیل هویتی (شماره شناسایی و سریال کارت ملی، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد)، بانکی (شماره کارت و شماره شبا) و تصویر مدارک (سلفی با متن تعهدنامه و کارت شناسایی، سلفی با کارت بانکی و تصویر مدرک شناسایی طبق فرمت درخواستی وان ایکس چنج) مورد نیاز است.

در صورت وجود ھرگونه تخلف در احراز ھویت، اعم از تغییر نرم‌افزاری تصاویر و یا استفاده از مدارک دیگران، مسئولیت حساب کاربری بر عھده‌‌ی شخص صاحب حساب است و وان ایکس چنج حق توقف ارائه‌‌ی خدمات به کاربر مذکور و ارجاع کاربر به مراجع ذی صلاح را دارد.

اتباع خارجی با دارا بودن مدارک شناسایی معتبر (پاسپورت، کارت آمایش و پروانه اقامت) امکان ایجاد حساب کاربری و احراز هویت در صرافی وان ایکس چنج را دارند.

هر کد ملی امکان ایجاد فقط یک حساب کاربری در صرافی وان ایکس چنج را دارد.

تغییر شماره تلفن حساب کاربری، صرفا در صورتی ممکن است که شخص صاحب حساب به خط تلفن خود دسترسی نداشته باشد. عملیات ایجاد حساب کاربری جدید و انتقال دارایی با انجام تماس تصویری صورت می‌گیرد.

کاربر متعهد می‌شود جهت انجام تراکنش در حساب کاربری خود از کارت‌های بانکی احراز شده، که باید بنام شخص صاحب حساب کاربری باشد، استفاده نماید.

کاربر این حق را به وان ایکس چنج می‌دهد که در تماس‌هایی که از سمت صرافی وان ایکس چنج با او انجام می‌شود، کارشناس وان ایکس چنج اطلاعات هویتی شخص را جهت احراز هویت او در تماس دریافت نماید.

 

امنیت حساب کاربری:

وان ایکس چنج موظف به نگھداری اطلاعات شخصی کاربران است و متعھد می‌شود که از مدارک آن‌ها سوءاستفاده‌ای نخواھد شد.

وان ایکس چنج اطمینان می‌دھد که دارایی‌ھای کاربران را نزد خود به امانت (با رعایت استانداردھای موجود در حوزه امنیت) حفظ نماید.

وان ایکس چنج خود را ملزم به حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی و دارایی‌های کاربر می‌داند. شایان ذکر است دارایی‌ها بر بستر امن Cold Storage نگهداری می‌شود و اطلاعات شخصی کاربران نزد وان ایکس چنج محفوظ است و به‌ غیر از استعلام قضایی یا انتظامی، تحت هیچ شرایطی در اختیار شخص و یا سازمان ثالثی قرار داده نمی‌شوند.

حفظ اطلاعات امنیتی (رمزعبور، گوگل اتنتیکیتور، کد ورود یکبار مصرف -از طریق پیامک یا ایمیل- ارسال شده از سمت وان ایکس چنج) بر عهده‌ی شخص کاربر است و وان ایکس چنج توصیه می‌کند جھت جلوگیری از کلاھبرداری‌، از رمز عبور با پیچیدگی بالا و کد ورود دو عاملی (گوگل اتنتیکیتور، کد ورود یکبار مصرف پیامکی، کد ورود یکبار مصرف ایمیل) استفاده شود.

كاربر متعهد می‌شود برای حفظ امنيت حساب کاربری، اطلاعات امنیتی اعم از رمز ورود، کد ورود و كد‌های شناسایی دو عاملی (گوگل اتنتیکیتور، کد ورود یکبار مصرف پیامکی، کد ورود یکبار مصرف ایمیل) را در اختيار شخص ديگری قرار ندهد.

حفظ امنیت ایمیل و سیم‌کارت بر عهده کاربر است و استفاده‌ی افراد غیر، از حساب کاربری شخص صاحب حساب، ممنوع است.

حساب کاربری باید فقط از طرف صاحب حساب مورد استفاده قرار گیرد و استفاده افراد غیر، از حساب کاربری شخص صاحب حساب، ممنوع است. در صورت بروز مشکل در خصوص ماده‌های ۴-۷ کاربر وظیفه دارد سریعا وان ایکس چنج را در جریان بگذارد؛ همچنین در صورت نقض ماده‌های مذکور توسط کاربر، صرافی مسئولیتی در قبال دارایی‌های کاربر نخواهد داشت.

جھت جلوگیری از سوءاستفاده و حفظ امنیت حساب كاربران، تیم پشتیبانی وان ایکس چنج در صورت نیاز با كاربر تماس صوتی و یا تصویری خواھد داشت. شایان ذکر است در تماس مذكور اطلاعات امنیتی از قبیل:

        رمز ورود به حساب کاربری

        کد دوعاملی (کد اتنتیکیتور، کد پیامکی و کد ایمیلی)

        رمز ورود و Private Key کیف پول شخصی

از کاربر خواسته نمی‌شود. لذا موارد مذکور تحت ھیچ شرایطی نباید در اختیار شخص غیر، حتی کارشناسان پشتیبانی‌ وان ایکس چنج، قرار داده شود. در غیر این صورت عواقب آن بر عھده‌ی شخص صاحب حساب است.

در جهت افزایش امنیت حساب کاربری در زمان برداشت یا انتقال داخلی رمز ارز، استفاده از کد دوعاملی گوگل اتنتکیتیور اجباری است.

در جهت حفظ امنیت حساب کاربری، در صورت ایجاد مشکل یا در دسترس نبودن کدهای شناسایی دو عاملی، وان ایکس چنج با دریافت سلفی با تعهدنامه‌ی مشخص شده به همراه مدرک شناسایی معتبر، اقدام به حذف کد دو عاملی کاربر می‌نماید.

مسئولیت کلیه‌ی تراکنش‌ھای انجام شده در حساب کاربری بر عھده‌ی شخص صاحب حساب است.

در صورت بروز ھرگونه مشکل امنیتی از طرف صرافی وان ایکس چنج، وان ایکس چنج متعھد به جبران خسارت وارد شده، خواھد بود.

 

واریز و برداشت:

جهت حفظ امنیت، جلوگیری از پولشویی و سوءاستفاده از حساب کاربری، طبق ابلاغیه‌ی سال ۱۴۰۱ پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا)، وان ایکس چنج موظف است، برداشت یا انتقال داخلی (رمز ارز یا تومان) کاربر را تا مدت ۷۲ ساعت پس از آخرین واریز تومان معلق کرده و سپس ارسال نماید.

برای حفظ امنیت حساب کاربری، با وجود عمومی بودن کیف‌پول وان ایکس چنج ممکن است برداشت‌‌های تومانی و رمز ارز بعد از ثبت واریز رمز ارز با ۲ساعت وقفه تایید شوند.

جھت حفظ امنیت و جلوگیری از سوءاستفاده از حساب کاربران، پس از ثبت برداشت یا انتقال داخلی، در صورت نیاز، تیم پشتیبانی وان ایکس چنج تماس صوتی یا تصویری با شخص صاحب حساب کاربری برقرار خواهد کرد.

زمان بندی تسویه برداشت‌های تومان، مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه برداشت تومان است و وان ایکس چنج مسئولیتی در قبال هرگونه ایجاد مشکل یا تاخیر از طرف سرویس درگاه بانکی ندارد.

کاربر موظف است برای تکمیل عملیات واریز ارزی، کدتراکنش (HASH) اختصاص داده شده از طرف مبدا تراکنش را در صفحه واریز ثبت نماید. درجهت حفظ امنیت دارایی‌های درحال انتقال، کاربر موظف است طی حداکثر ۲ ساعت، کد تراکنش خود را داخل وان ایکس چنج ثبت نماید، در غیر این صورت وان ایکس چنج مسئولیتی را در قبال تاخیر در ثبت کدتراکنش توسط کاربر و ایجاد مشکل در واریز وی نمی‌پذیرد.

کاربر موظف است در صورت انجام نشدن واریز رمز ارز به دلیل بروز اشکال یا بروزرسانی در سیستم صرافی یا شبکه‌ها، مدارک مرتبط با واریز مربوطه را در صورت درخواست کارشناسان پشتیبانی ارسال نماید.

وان ایکس چنج در مقابل واریز رمز ارز بر بستر اشتباه یا رمز ارزھایی که در وان ایکس چنج پشتیبانی نمی‌شود، ھیچ گونه مسئولیتی نخواھد داشت.لذا مسئولیت ھرگونه واریز اشتباه بر عهده شخص کاربر است.

عملیات عودت رمز ارزهای واریز شده بر بستر اشتباه یا ارزهایی که در وان ایکس چنج پشتیبانی نمی‌شود، شامل پرداخت هزینه (کارمزد) است.

وان ایکس چنج در مقابل برداشت رمز ارز بر بستر یا به آدرس اشتباه ھیچ گونه مسئولیتی نخواھد داشت. لذا مسئولیت ھرگونه برداشت اشتباه با کاربر است.

وان ایکس چنج اختیار حذف یا غیرفعال‌سازی شبکه‌های مختلف واریز و برداشت رمز ارز را در زمان بروزرسانی یا ایجاد مشکل در این شبکه‌ها دارد.

وان ایکس چنج این اختیار را دارد که آدرس ولت‌های خروجی و ورودی صرافی را به دلیل دارا بودن ماهیت عمومی، برای حفظ امنیت دارایی کاربران در عملیات واریز و برداشت تغییر دهد.

کاربر متعهد می‌شود پیش از انجام عملیات واریز رمز ارز به وان ایکس چنج، از فعال بودن شبکه‌ی مورد استفاده یا تغییر آدرس کیف‌پول اطمینان پیدا کند.

كارمزد برداشت رمز ارز و تومان از وان ایکس چنج، مطابق با توضیحات ارائه شده (به ترتیب) در صفحه‌ی برداشت رمز ارز و صفحه برداشت تومان است.

وان ایکس چنج ھیچ گونه مسئولیتی در ارتباط با تاخیر یا ناموفق شدن واریز و برداشت‌ها به دلیل مشکلاتی از قبیل: نقص یا مشکل در واریز و برداشت‌ها به دلیل تعمیرات و بروزرسانی شبکه‌ی رمز ارز مربوطه و شبکه‌ی بانکی پذیرنده، نخواھد داشت.

واریز وجه در وان ایکس چنج، با استفاده از بن کارت، کارت ھدیه و امثال این موارد، امکان پذیر نیست.

 

خرید و فروش:

هنگام ثبت سفارش خرید و فروش، محاسبه‌ی جزئیات معامله به صورت تخمینی به کاربر نمایش داده می‌شود و پس از ارسال سفارش، با توجه به شرایط لحظه‌ای بازار، ممکن است جزئیات معامله تغییر نماید.

قیمت تتر در صرافی وان ایکس چنج بر اساس میزان عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و تغییرات آن از طریق سایت و اپلیکیشن در معرض دید کاربران قرار می‌گیرد.

تمامی ھزینه‌ھای خدمات و كارمزد تراكنش‌ھا در وان ایکس چنج، مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه‌ی خرید و فروش است. شایان ذکر است، کارمزد خرید و فروش رمز ارز تتر صفر می‌باشد.

خرید و فروش تمامی ارزها با تومان در وان ایکس چنج بدلیل اختلاف قیمت در خرید و فروش رمز ارز تتر (که پایه‌ی قیمت تمامی ارزها است) شامل اختلاف قیمت می‌شوند. شایان ذکر است که، قیمت رمز ارزها به صورت جهانی (قیمت تتری) محاسبه می‌شود.

خرید رمز ارز در وان ایکس چنج شامل محدودیت حداقلی می‌باشد و حداقل خرید تتر و ارزهای دیگر مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه‌ی خرید است. فروش رمز ارز در وان ایکس چنج شامل محدودیت حداقلی نیست.

خرید و فروش در وان ایکس چنج شامل محدودیت حداکثری در تعداد دفعات ثبت درخواست نیست. محدودیت حداکثری در خرید یا فروش، مربوط به یک سفارش است.

وان ایکس چنج این حق و اختیار را دارد، در صورت بروز اشکال و ابهام در ھر یک از معامله‌ها، آن سفارش را لغو کند و دارایی‌ کاربر را به حالت اولیه بازگرداند.

در صورت ایجاد اشکال از سمت وان ایکس چنج، صرافی موظف به جبران خسارت خواهد بود و در غیر این صورت کاربر حق اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه‌ی عملکرد وان ایکس چنج، از خود ساقط می‌نماید. در صورت ایجاد اشکال از سمت وان ایکس چنج در سفارش‌های با قیمت مشخص یا حدضرر، وان ایکس چنج موظف به بررسی تراکنش کاربر و جبران خسارت خواهد بود. در غیر این صورت کاربر حق اعتراض را از خود ساقط می‌نماید.

وان ایکس چنج ھیچ‌گونه مسئولیتی در ارتباط با تاخیر یا ناموفق شدن تراکنش‌‌ها و سفارش‌ها به علت وجود مشکلاتی از قبیل نقص یا مشکل به دلیل تعمیرات و بروزرسانی در سیستم صرافی یا شبکه مربوط به رمز ارز یا اختلال‌های مربوط به اینترنت ندارد.

وان ایکس چنج این اختیار را دارد، در صورت وجود ریسک در معامله یا اشکال در مواردی از قبیل:

        پایداری و ایمنی شبکه رمز ارز

        پایداری و ایمنی قرارداد هوشمند

        سطح کیفیت فعالیت‌های تیم توسعه‌دهنده

        تعهدات تیم پروژه

        نقدینگی و پشتوانه رمز ارز

اقدام به حذف و دلیست رمز ارز نماید. کاربر امکان نگهداری و برداشت رمز ارز حذف شده را تا هر زمان که بخواهد دارد.

 

جوایز:

۳۰ درصد از کارمزد معامله‌های افرادی که در وان ایکس چنج با کد یا لینک معرفی ثبت نام و احراز هویت کنند، به معرف آن‌ها تعلق می‌گیرد. شایان ذکر است این جایزه‌ هر ۲۴ ساعت به موجودی تتر (USDT) معرف افزوده خواهد شد.

با توجه به بند ۳ مقررات خرید و فروش، کارمزد خرید و فروش تتر صفر است و جایزه‌‌ای از معامله رمز ارز تتر به شخص معرف تعلق نخواهد گرفت.

افراد معرفی شده فقط در اولین ورود به وان ایکس چنج امکان ثبت کد معرفی یا ثبت نام با لینک معرفی را دارند. مسئولیت اطمینان از ثبت کد معرفی یا استفاده از لینک معرفی با شخص معرف است و مسئولیت عدم انجام این کار در زمان ثبت نام با آبان‌تتر نیست.

وان ایکس چنج این حق و اختیار را دارد تا در صورت مشاهده‌ی هرگونه سوءاستفاده از کد یا لینک معرفی وان ایکس چنج در فعالیت‌ھای خلاف مقررات و تحریف جزئیات کمپین‌های وان ایکس چنج، کد معرفی را باطل و حساب کاربر را بدون نیاز به دستور قضایی مسدود کند.

 

اختیارات دیگر وان ایکس چنج:

وان ایکس چنج این اختیار را دارد که مبادله‌ی تومان را در صورت درخواست کتبی از محاکم و نھادھای دولتی و قضایی یا در صورت مجرم شناخته شدن کاربر یا مظنون بودن او به تملک عواید از محل ارتکاب جرم، ممنوع اعلام کند.

در صورت فوت یا حجر صاحب حساب کاربری، وان ایکس چنج این حق و اختیار را دارد به محض مطلع شدن از این مساله:

        نسبت به واریز وجوه ریالی کاربر به حساب اعلام شده‌ی ایشان در زمان احراز هویت اقدام نماید.

        همچنین نسبت به تبدیل دارایی رمز ارز کاربر به تومان (معادل قیمت روز) و واریز وجه به حساب فوق اقدام نماید.

لازم به ذکر است ملاک زمانی محاسبه‌ی قیمت فروش دارایی رمز ارز کاربر، بر اساس ارائه‌ی اسناد هویتی فرد توسط ذی نفع و تایید اصالت آن توسط واحد حقوقی وان ایکس چنج است. کاربر با علم و اطلاع از مقررات این بند نسبت به افتتاح حساب کاربری در وان ایکس چنج اقدام نموده و کاربر، اشخاص ثالث، ورثه یا قائم مقام قانونی ایشان حق اعتراض و یا ادعایی در آینده در این خصوص را نخواھند داشت.

این حق و امتیاز توسط کاربر به وان ایکس چنج صلح و اعطا می‌گردد.

وان ایکس چنج این حق و اختیار را دارد تا در صورت تشخیص ھرگونه عمل خلاف و ناقض قوانین و مقررات ذکر شده، بلافاصله نسبت به مسدود کردن حساب کاربری شخص اقدام نماید.

اگر از فعالیت‌ھای غیر قانونی کاربر خسارتی به وان ایکس چنج وارد شود، وان ایکس چنج می‌تواند ضرر وارد شده را از کاربر مطالبه نماید.

 

مواردی که در این موافقت‌نامه نمی‌باشد، تابع قوانین و مقررات جمھوری اسلامی ایران و یا تابع قواعد اعلامی از سوی وان ایکس چنج خواھد بود.
EUR/USD -0.54559%