بلاتکلیفی ETF بیت کوین

بلاتکلیفی ETF بیت کوین
aliusd
1398/06/27
بورس Cboe BZX پروپوزال صندوق قابل معامله یا همان ETF بیت کوین VanEck/SolidX خود را روز سه شنبه از SEC پس گرفت.

طبق تاریخ درخواست که ۱۷ سپتامبر می‌باشد، تغییر قانون پیشنهادی برای فهرست کردن عمومی سهام های VanEck SolidX Bitcoin Trust در تاریخ ۱۳ سپتامبر ارائه شده است. تصمیم گیری در خصوص این پروپوزال چند بار به تعویق افتاده است و آخرین مهلت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ۱۸ اکتبر می‌باشد تا تعیین کند کدام پروپوزال به اولین ETF بیت کوین تبدیل خواهد شد.

این خبر چند هفته پس از آن منتشر شد که VanEck و SolidX شروع به ارائه سهام Trust برای خریداران سازمانی واجد شرایط تحت قانون معافیت 144A کردند. در ۳ هفته اول پس از معرفی این محصول، یک سبد ۴ بیت کوینی معامله شد.

به نظر می‌رسد که VanEck اخیرا برنامه های کوتاه مدت خود را تغییر داده است. اد لوپز رییس محصولات ETF این شرکت طی مصاحبه ای در تاریخ ۴ سپتامبر به کوین دسک گفت که این شرکت هم چنان درصدد ارائه محصول قابل معامله خواهد بود. وی گفت:
ما هم چنان قویا معتقدیم بهتر است بازار و بسیاری از سرمایه گذاران دارای محصول قانونگذاری شده باشند و این اقدام ما قدم کوچک دیگری در جهت این موضوع می‌باشد و در حال حاضر فقط برای سازمان ها در دسترس است.

کمیسیون SEC در حال حاضر دو پروپوزال ETF بیت کوین را در دست بررسی دارد. یکی از آنها توسط Wilshire Phoenix عرضه شده است که هم بیت کوین و اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده را در بردارد و آخرین زمان نتیجه گیری در مورد آن اواخر ماه سپتامبر خواهد بود در حالی که پروپوزال دیگر توسط Bitwise Asset Management به همراه NYSE Arca ثبت شده است و در تاریخ ۱۳ اکتبر رد یا پذیرفته خواهد شد.

مدیر استراتژی دارایی های دیجیتال گابور گورباکس VanEck در توییتر خود بیان کرد

ما متعهد به حمایت از بیت کوین و نوآوری مالی با محوریت بیت کوین می باشیم و هدف اصلی ما عرضه  ETF فیزیکی، سیال و بیمه شده به بازار می باشد. ما با تنظیم کنندگان قوانین و اعضای بازار همکاری خواهیم کرد تا هر روز یک قدم به این هدف نزدیکتر شویم.